Kliendile

Hea trükis saab alguse kvaliteetsest algmaterjalist ja asjalikust koostööst tellija ja trükikoja vahel.

Millist trükitehnoloogiat oleks mõistlikum kasutada – kas digi-, siidi- või offsettrükki? Leiame optimaalseima lahenduse.

Klient ei pea kõike trükindusse puutuvat teadma. Piisab, kui meie teame.

Leiame ühiselt Teile sobiva lahenduse.
Kujundus ja kõik järgnev jääb juba meie mureks.
Loomulikult võtame vastu ka valmiskujundusi.

Vajadusel teeme ka sinu joonistuse vectoriks mida hiljem on võimalik kasutada suurtel välireklaamidel ilma, et resolutsioon kahaneks.

Väiksemad failid võite saata trükikotta e-mailiga info@agurtrykk.ee.

Suuremahulised failid saate paigutada ftp-serverisse või tuua kohapeale andme kandjal.

Eelnevalt küsige kasutajanime ja salasõna ftp serveri jaoks.

Trükikõlbulik fail on  Composite pdf-fail, mis on tehtud läbi Acrobat Distilleri. Ülekate ehk bleed on soovitavalt 3mm. Trükikujutise standardresolutsiooniks on 300dpi, mis on palju suurem sellest, mida näete arvutiekraanil (pelgalt 72pdi) 300dpi reegel kehtib nii fotode kui illustratsioonidena kasutatavate kujutiste kohta. Trükkimine toimub CMYK värvides seega eeldab trükikoda, et kõik failid on tehtud CMYK-iks.

Kujunduse tegemiseks kasutame PC enamlevinud programme – Adobe Illustrator, InDesign ja Photoshop ning Corel Draw. Võivad olla ka doc-failid. Kuid sellisel juhul tuleb lisada kõik kasutatavad fondid ja pildid.

NB! Alfa Print OÜ ei kohustu digitaalsete originaalide nõuetele vastavust kontrollima.

Lähtume eeldusest, et fail vastab nõuetele. Mittevastavuse tõttu tekkinud vigade eest me ei vastuta!

NB! Wordis voi Excelis tehtud nn kujundus ei ole trükioriginaal – seda saab kasutada vaid ligikaudse näidisena, kuidas tellija soovib objektide paigutust trükisel näha. Teksti saab sealt ka kätte, graafilise materjali originaalfailid (pildid, joonised, graafikud jms) tuleb kindlasti eraldi kaasa panna. Internetist võetud madala resolutsiooniga pildimaterjal ei ole enamasti trükisel kasutatav – autoriõiguse ja kvaliteedi probleemid. Vajadusel leiab pilte tasulistest või tasuta pildipankadest.

Enimlevinud paberite mõõdud

Suurus Mõõt (mm)
A0 841 x 1189
A1 594 x 841
A2 420 x 594
A3 297 x 420
A4 210 x 297
A5 148 x 210
A6 105 x 148

Raster vs Vektor

Raster

Pildifail koosneb väikestest blokkidest, mis on tuntud kui pixelid. Erinevate kujude ja värvidega blokid moodustavad pildi. Selles formaadis faile ei saa suurendada ega vähendada nõnda, et kvaliteet selle arvelt ei kannataks. Tuntumad formaadid on .jpg, .bmp, .gif, .tiff, .png.

Vektor

Vektoriaalne fail koosneb paljudest punktidest, mis on omavahel seotud. Vektoriaalse graafika eelis on, et selle suurendamisel või vähendamisel on graafikal konstantselt parim võimalik kvaliteet. Tuntumad formaadid on: .cdr, .eps, .pdf, .ai. Siiski ei pruugi see alati tähendada, et see ei oma endas pildifaili.